Realizacje

Wykonujemy również kompleksowe renowacje nagrobków wykonywanych z lastriko, betonu w ramach których m.in. robimy zaprawki ubytków, czyścimy i szlifujemy powierzchnię grobu, odnawiamy napisy na grobie i figury, pielimy ich otoczenie, wysypujemy otoczenie grysem lub wykładamy kostką betonową. Jesteśmy w stane podjąć się też realizacji nasadzeń roślin ozdobnych. Wszstko to w ramach jednej usługi. Zapraszamy do obejrzenia efektów realizacji wybranych z naszych zleceń.

Jedną z naszych usług jest chemiczne usuwanie chwastów z otoczenia grobów. Na cmentarzach coraz powszechniej występują chwasty ekspansywne, których szybki proces wzrostu może zagrażać nagrobkom. Jedną z takich roślin jest rdest ostrokończasty, którego pędy dostają się pod grób i zaczynają wyrastać spomiędzy płyt. Nieusuwane są w stanie doprowadzić do ich przemieszczenia a w ekstremelnych przypadkach nawet do pęknięcia płyt. Rośliny usuwamy poprzez oprysk środkiem chemicznym z grupy RoundUp a po jej uschnięciu, wycinamy ją mechanicznie.

Usługę czyszczenia lastriko wykonujemy po wcześniejszej ocenie stanu zwietrzenia kamienia. W sytuacji dużego stopnia zwietrzenia, po dokładnym umyciu grobu istnieje możliwość powierzchniowego przeszlifowania grobu.

Granit jako kamień twardy nie nadaje się do konserwacji tłustymi środkami chemicznymi na bazie wosków dlatego każdorazowo odradzamy woskowania grobow granitowych. Groby wykonane z granitu myjemy środkami ekologicznymi, które nie pozostawiają śladu na powierzchni nagrobka.

W zakres naszych usług wchodzą również drobne prace związane z konserwacją i spoinowaniem płyt wykonanych z lastriko. Zwietrzałe lastriko ma powierzchnię porowatą w którą łatwo wnika woda. W okresie jesienno zimowym, kiedy wystapują duże dobowe wahania temperatur, woda ta zamarza i powoduje odłamywanie kawałków kamienia. Aby spowolnić ten proces ubytki należy uzupełniać a przestrzenie w płytach warto spoinować by nie wnikała w nie woda. Dodatkowo w ramach konseracji oferujemy pastowanie grobów, które zapobiega wsiąkanie w niego wody.

Na życzenie klientów, którzy nie mają czasu lub z innych powodów nie mogą odwiedzać grobów Swoich Bliskich, w rocznicę ich śmierci, urodzin lub Święto Zmarłych, wykonujemy usługę dekoracji grobów. Wygląd dekoracji konsultujemy z klientem. W ramach dekoracji istnieje możliwość wystawiania: stroików (zarówno z kwiatów żywych jak i sztucznych), kwiatów ciętych, kwiatów sztucznych do wazonów, wieńcy oraz różnych rodzajów i wielkości zniczy. W ramach tej usługi istnieje również możliwość zakupu i dostarczenia wiązanek czy wieńcy podczas pogrzebów oraz sprzątanie ww. roślin i dekoracji po pogrzebach.

Grobserwis wykonuje także usługę malowania, konserwacji i usuwania starych ławek z otoczenia grobów. Jeśli zatem ławka przy grobie Państwa Bliskich nie wygląda już estetycznie a nie macie Państwo czasu by ją pomalować lub w inny sposób zakonserwować, polecamy Nasze usługi.

Każdy z nas wie, że grób ziemny by wyglądał estetycznie wymaga wiele troski, szczególnie w okresie wiosenno-letnim i jesiennym. W ramach tej usługi oferujemy Państwu zarówno pielenie grobu i jego najbliższego otoczenia jak i sadzenie nowych roślin i cyklicznne dbanie o nie.

Oferujemy Państwu również usługę kompleksowej pielęgnacji zieleni przy grobie. W zakres usługi wchodzi pielenie chwastów i usuwanie mchów z grobu oraz jego najbliższego otoczenia jak przycinanie/formowanie tui, jałowców oraz innych krzewów i drzew.Zatem jeśli drzewo czy krzew przy grobie Państwa Bliskich nie wygląda już estetycznie i wymaga uformowania lub przycięcia, polecamy Nasze Usługi.

Firma Grobserwis, świadczy także usługi wysypywania otoczenia grobu wszelkiego rodzaju grysami bądź kamieniem naturalnym takim jak otoczak rzeczny czy kliniec.
Oczywiście w zakres usługi wchodzi profesjonalne zabezpieczenie podłoża przed chwastami oraz ograniczenie terenu wysypania przy pomocy rollboarderu, kostki granitowej lub krawężnika betonowego.

Malowanie liter, przyklejanie tablic, podkładek pod znicze, wazonów i innych elementów konfekcji nagrobnej, formowanie tui, bukszpanów i innej roślinności ozdobnej w otoczeniu grobu, w wykonywaniu wszelkich tych prac posiadamy doświadczenie...

Najświeższe zdjęcia ukazujęce efekty naszej pracy znajdziecie Państwo na Naszym profilu Facebookowym

ban eu